Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita (International Credit Mobility) je program v rámci aktivit vysokoškolského sektoru programu Erasmus+, který podporuje studentské a zaměstnanecké mobility vysokých škol s vysokoškolskými institucemi partnerských zemí mimo Evropskou unii a třetí země přidružené k programu Erasmus+ (Island, Lichtenštejsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko nejsou součástí E+ICM). Do programu ICM taktéž nespadají mobilitní výměny do následující států: Andorra, Monako, San Marino, Vatikánský městský stát, Faerské ostrovy, Spojené království a Švýcarsko
E+ICM (KA171) se liší od standardního programu mobilit Erasmus+ (KA131) také tím, že mobility jsou realizovány na základě úspěšně schválených projektů spolupráce s vybranými vysokoškolskými institucemi v partnerských zemích. Počet mobilit a jejich oborové zaměření závisí na konkrétní podobě schváleného projektu. Konkrétní dostupná nabídka mobilit a cílových destinací se tak každoročně může měnit v závislosti na vyhodnocení a implementaci podaných projektů ICM.
PhDr. Denis Žernov
Rektorát UK, Ovocný trh 560/5, 116 31 Praha 1, kancelář č.109
Email: denis.zerno@ruk.cuni.cz
Telefon: +420 224 491 691
Úřední hodiny: Po – Čt 9:30 – 12:00, odpoledne po předchozí domluvě
Jednotnou žádost nové Výzvy ICM podává Evropská kancelář Odboru zahraničních vztahů rektorátu UK. Projekty žádosti, které projdou kvalitativním hodnocením české Národní Agentury DZS (Dům zahraniční spolupráce) získají nárok na financování z fondů vnější politiky EU. Národní agentura vyhlašuje podání žádosti nové Výzvy ICM obvykle na konci listopadu, nebo během prosince, jednotná žádost za UK se podává v únoru. Vyhodnocení DZS je oznámeno v červnu. Délka trvání projektu je 36 měsíců.
Vzhledem k rozsahu a programovým omezením v rámci přípravy jednotné žádosti probíhá v rámci UK vnitrouniverzitní předvýběr pro zařazení projektu do jednotné žádosti nové Výzvy ICM. Přípravu projektu k nové výzvě iniciuje zájemce z řad akademických řešitelů, který kontaktuje odpovědnou osobu – koordinátora ICM na své fakultě. Následně budou řešiteli poskytnuty metodické materiály a konzultace k přípravě projektu jak ze strany fakultního koordinátora, tak ze strany Evropské kanceláře OZV RUK.
Evropská kancelář OZV RUK pořádá specializované semináře k přípravě a implementaci programu ICM a zajištuje individuální konzultace po předchozí domluvě. Pro aktuální informace nejdříve kontaktujte prosím odpovědné osoby vaší fakulty.
Realizace a administrace ICM spadá centralizovaně do působnosti Evropské kanceláře Odboru zahraničních vztahů rektorátu UK a decentralizovaně pod zahraniční oddělení fakult UK. Implementace mobilit se řídí plánem a oborovým zaměřením schváleného projektu dané fakulty, jakékoliv případně změny musí být schváleny a potvrzeny fakultním koordinátorem a ICM koordinátorem Evropské kanceláře Odboru zahraničních vztahů rektorátu UK. Pro aktuální informace nejdříve kontaktujte prosím odpovědné osoby vaší fakulty.
Univerzita Karlova
Ovocný trh 560/5
Praha 1, 116 36
Česká republika
Identifikátor datové schránky: piyj9b4
IČO: 00216208
DIČ: CZ00216208