Čína

Studijní pobyty v Číně


Výběr univerzity


Pokud máte zájem o studijní pobyt v Číně, ověřte si prosím nejprve v seznamu partnerských univerzit níže, na jakých smlouvách vaše fakulta participuje – z těch můžete poté vybírat univerzitu pro svůj pobyt.

Je třeba vždy pečlivě nastudovat webové stránky vybraného zahraničního partnera a seznámit se s podmínkami výjezdu.


Výběrové řízení


Výběrové řízení probíhá podle stanovených kritérií, které jsou také základním vodítkem pro uchazeče a najdete zde informace o tom, na co je u přihlášek kladen důraz a jaké dokumnety je třeba předložit. Je proto důležité si tato kritéria důkladně nastudovat.

Přihlášku je nutné podat prostřednictvím online aplikace – informace o tom, jak celý proces přihlašování probíhá naleznete ZDE.


V současné krizi spojené s pandemií COVID-19 bohužel může dojít k tomu, že zahraniční univerzita zruší pro daný semestr svůj výměnný program. Prosíme tedy všechny uchazeče, aby s touto možností počítali.

Partnerské univerzity u Číně:East China Normal University, Shanghai


Participující fakulty: FF, FTVS

WEB: http://english.ecnu.edu.cn/

Kvóta: K dispozici jsou 2 místa na každý semestr nebo dvě místa na celý akademický rok pro všechny participující fakulty dohromady.


Studenti neplatí školné. Veškeré náklady (cestovné, pojistění, strava, učebnice a další) si student hradí z vlastních zdrojů. Přijímací univerzita pomůže studentovi najít vhodné ubytování.


Renmin University of China, Peking


Participující fakulty: FF, FSV

WEB: http://www.ruc.edu.cn/en

Kvóta: K dispocizi jsou 2 místa na každý semestr nebo dvě místa na celý akademický rok pro všechny participující fakulty dohromady.

Koordinátor pro toto teritorium


Bc. Anna Hroudová

Odbor pro zahraniční styky rektorátu UK

Email: anna.hroudova@ruk.cuni.cz

Telefon: +420 224 491 279Poslední změna: 7. duben 2021 15:08 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám