Aktuality


 • Institute for Human Sciences / Institut für die Wissenschaften vom Menschen, IWM (Rakousko)


  Institut humanitních věd ve Vídni vyhlašuje nabídky 2 postgraduálních stipendií pro občany ČR:


  Postgraduální stipendium Mileny Jesenské 2020/2021 pro novináře

  Deadline pro přihlášky: 1. února 2020

  Délka pobytu: 3 měsíce v období mezi červencem 2020 a červnem 2021

  Výše stipendia: 2 500 EUR/měsíc. Stážista má k dispozici kancelář, přístup k internetu, administrativní a výzkumné vybavení a další služby zdarma. Náklady na výzkumné cesty do sousedních zemí do výše 1 900 EUR mohou být hrazeny Institutem.

  Místo pobytu: Institute for Human Sciences, Vídeň, Rakousko


  Více informací naleznete v dokumentu ke stažení a na webu Institutu humanitních věd ve Vídni.


  Postgraduální stipendium Jana Patočky 2020/2021

  Deadline pro přihlášky: 1. února 2020

  Délka pobytu: 6 měsíců v období mezi červencem 2020 a červnem 2021

  Výše stipendia: 2 000 EUR/měsíc. Stážista má k dispozici kancelář, přístup k internetu, administrativní a výzkumné vybavení a další služby zdarma.

  Místo pobytu: Institute for Human Sciences, Vídeň, Rakousko


  Více informací naleznete v dokumentu ke stažení a na webu Institutu humanitních věd ve Vídni.


 • Corvinus University of Budapest (Maďarsko)


  Corvinus Institute for Advanced Studies (CIAS) nabízí post-doktorandské pozice pro akademický rok 2020/2021.


  Granty jsou primárně určeny na pokročilý výzkum a univerzitní výuku.

  Granty pokrývají: náklady na dopravu, omezené úrazové a zdravotní pojištění.

  Granty jsou poskytovány na 1 nebo 2 semestry (5 nebo 10 měsíců), ve výjimečných případech může být délka pobytu prodloužena.


  Deadline výzvy: 15. 1. 2020.


  Více informací naleznete na webu univerzity – CIAS. • St. Petersburg State University & Freie Universität Berlin (Rusko / Německo)


  St. Petersburg State University (Rusko) ve spolupráci s Freie Universität Berlin (Německo) nabízí 2 stipendijní pozice (Joint Postdoctoral Fellowship Program) pro post-doktorandy partnerských univerzit, a to na celkovou dobu 24 měsíců - 12 měsíců na St. Petersburg State University a 12 měsíců na Freie Universität Berlin).


  Do výzvy se mohou přihlásit všichni uchazeči, jejichž témata výzkumu jsou zastoupena na obou zapojených univerzitách. Uchazeč nesmí mít ukončené doktorské vzdělání déle než 3 roky.


  Deadline výzvy: 31. ledna 2020.

  Počátek realizace post-doc pozice: 1. října 2020.

  Výše stipendia: 60 000 RUB/měsíc (v případě působení na St. Petersburg State University) + 1853 EUR/měsíc (v případě působení na Freie Universität Berlin).


  Více informací naleznete v dokumentu ke stažení a dále na webu Freie Universität Berlin. • University of Wroclaw/Uniwersytet Wroclawski (Polsko)


  Uniwersytet Wroclawski nabízí STIPENDIUM pro krátkodobé pobyty (5 - 30 dnů) pro Ph.D. studenty - program PROMM. Nominaci studenta zajišťuje domácí fakulta uchazeče.

  Více informací naleznete na webu univerzity – program PROMM. • CIFAR Azrieli Global Scholars program


  We are pleased to announce the 2019 call for applications to the CIFAR Azrieli Global Scholars program: an opportunity for early career researchers.

  CIFAR, a Canadian-based global organization, brings together nearly 400 researchers from over 16 countries who together are pursuing answers to some of the most complex challenges facing the world today. The CIFAR Azrieli Global Scholars program provides funding, skills training, mentorship, and opportunities to collaborate with colleagues from diverse disciplines, positioning scholars as research leaders and agents of change.


  Applicants can be from anywhere in the world, must hold a PhD (or equivalent) and be within the first five years of a full-time academic research position (e.g. Assistant Professor level or equivalent). Scholars' research interests must be aligned with the themes of an eligible CIFAR research program. In 2019, the eligible programs are:


  Azrieli Program in Brain, Mind & Consciousness

  Bio-inspired Solar Energy

  Gravity & the Extreme Universe

  Humans & the Microbiome

  Molecular Architecture of Life


  CIFAR Azrieli Global Scholars receive:


  • $100,000 CAD in unrestricted research support

  • A two-year term in a CIFAR research program, a global network of top-tier research leaders

  • Opportunities to network, collaborate and form a community with colleagues from diverse disciplines

  • Mentorship from a senior researcher within a CIFAR research program

  • Specialized leadership and communications skills training, and support to put their skills into action


  We invite you to share this opportunity with exceptional early career researchers in your network. Applications must be submitted by February 5, 2019. All applications are submitted online and must include two letters of reference. A detailed overview of the CIFAR Azrieli Global Scholars program, along with full eligibility requirements and how to apply, are available on our website www.cifar.ca


  If you have any questions, please contact global.scholars@cifar.ca. • The Pracademic Fellowship Program, USA


  This fellowship program at The American Political Science Association (APSA) aims to support mid-career faculty members to work in federal government agencies in the Washington, D.C. area. Pracademic fellows work directly with decision-makers involved in programs of their interest and get a first-hand vantage point of a federal agency’s decision-making environment. The program has a flexible start date and duration, which can work around the needs of the fellow and their placement agency. Typical fellowships last between one semester and one year


  Those interested can learn more via the attached call for applications PracademicFellowship CFA


  and/or on our website Pracademic Fellowship Program • Stipendia pro magisterské a doktorské studium v rámci programu IRDA - Korejská republika


  Rádi bychom Vás informovali o nabídce stipendií pro magisterské a doktorské studium v rámci programu IRDA (International R&D Academy (IRDA) na Korea Institute of Science and Technology (KIST).


  Studovat lze v magisterských a doktorských studijních programech. Studium je organizováno ve spolupráci s University of Science and Technology, Korea a jméno této vysoké školy je také uvedeno na diplomu, který absolventi obdrží.


  Studenti mohou získat stipendium, a to ve výši 1100 (amerických) dolarů měsíčně (u magisterského studia) a 1600 dolarů měsíčně (u doktorandského studia). Stipendisté neplatí školné ani zápisné a je jim uhrazeno také zdravotní pojištění po dobu pobytu.


  Celá nabídka je zveřejněna zde. • AIA: MALTA - Stage Malta - neplacené pracovní stáže pro studenty


  Dovolujeme si Vám předat informaci o organizaci STAGE MALTA, která zajišťuje studentům neplacené pracovní stáže na Maltě.

  Stage Malta je vzdělávací instituce, specializující se na oblasti neformálního vzdělávání. Spolupracuje s řadou univerzit po celé Evropě.

  Program zajištuje studentům v rámci stáže na Maltě:


  ˇ Pracovni místo v oblasti jejich studia (40 hod. týdně)

  ˇ Training Agreement, pracovní plán (s podrobnými úkoly které budou studenti vykonávat v průběhu jejich stáže), týdenní monitorování, Europass a další potřebné dokumenty

  ˇ Ubytování s vlastním stravováním v 9 různých lokalitách Malty

  ˇ Vyzvednutí na letišti, informační schůzku první den na Maltě, uvítací balíček (s mapami, informacemi a také místní SIM kartou zdarma).


  Bližší informace a finanční náklady jsou k dispozici zde.


  Kontakt pro zájemce:

  STAGE MALTA

  Andrea Valentová

  International Coordinator Assistant

  e-mail:

  web: http://www.stagemalta.org/ • AUSTRÁLIE - Stipendijní program „Endeavour“

  Rádi bychom Vás informovali o stipendijním programu „Endeavour“.

  Jedná se o australská vládní stipendia pro vynikající studenty, výzkumné pracovníky a odborníky z celého světa.


  Bližší informace naleznete zde a/či na této webové stránce. • AIA - CHORVATSKO - Postdoktorandský stipendijní program "NEWFELPRO"

  Dovolujeme si Vás informovat o novém postdoktorandském stipendijním programu vlády Chorvatské republiky a chorvatského ministerstva vědy, školství a sportu pod názvem „New International Fellowship Mobility Programme for Experienced Researchers in Croatia“ (NEWFELPRO).

  Program umožňuje pobyty zahraničních badatelů (postdoktorandů nebo badatelů na tomu ekvivalentní úrovni) v Chorvatsku v délce 12 – 24 měsíců.

  Tento program bude probíhat od roku 2013 do roku 2017 a bude na něj vyčleněno celkem 7 miliónů eur (z toho 60 % bude financováno z chorvatských zdrojů a 40 % z fondů EU, a to z fondů programu „Marie Curie FP7-PEOPLE-2011-COFUND program“). V průběhu programu budou postupně vyhlášeny tři „soutěže“ („open calls for proposals“), kdy bude možné podávat žádosti.


  Kontakt a bližší informace jsou k dispozici na webové stránce. • AIA - NĚMECKO - Stipendia poskytovaná Katolickou akademickou službou pro cizince (KAAD)

  Nabídka stipendií Katolické akademické služby pro cizince KAAD - Deutscher Akademischer Ausländer Dienst, která poskytuje různé druhy stipendií umožňujících studijní nebo badatelské pobyty na některé z německých vysokých škol, ve vědeckých ústavech, v archivech, na klinikách apod.

  Tyto stipendijní pobyty jsou určeny především pro katolíky (laiky, nikoli kněze), v omezené míře případně i pro příslušníky jiných křesťanských církví. Lze jich využít pro jakýkoliv obor (zpravidla s výjimkou teologie). Podmínkou přijetí je velmi dobrá znalost němčiny, případně připravenost se na tuto jazykovou úroveň propracovat.

  Pro zájemce z České republiky je použitelný program pro země východní Evropy („Osteuropaprogramm“). Délka stipendia se může pohybovat (v závislosti na tom, o jaký typ jde) od 2 do 36 měsíců.

  Uzávěrka přijímání žádostí v KAAD je dvakrát ročně, a to vždy 30. června a 15. ledna. Stipendijní výbor rozhoduje pokaždé na konci března a září a žadatelé budou o poskytnutí stipendia neprodleně informováni.

  Žádost je možné podat pouze na příslušném formuláři, který si zájemci vyžádají na adrese KAAD.  


  Podrobné informace najdete zde a také na webové stránce: http://www.zahranici-stipendium.cz/scripts/detail.asp?id=1995&preview=yes, . • AIA - Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových - studium v USA a Velké Británii

  Rádi bychom Vás informovali o stipendijní nabídce Nadačního fondu Martiny a Tomáše Krskových, který poskytne až 10 stipendií pro mladé talentované studenty na prestižních univerzitách ve Velké Británii a USA.

  Stipendium je určeno k úhradě školného po dobu 1 roku studia magisterského programu.

  Finační podpora je určena studentům, kteří byli přijati na magisterské studium technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie na univerzitách Harvard, Oxford, Cambridge, Caltech, Chicago, Columbia, MIT, Princeton, Stanford a UC Berkeley.

  Přihlášky se podávají během celého roku.


  Bližší informace • Různé:

  Study-X: e-mailová konference o zahraničních stipendiích a možnostech studia a výzkumu po celém světě. Aktuální příspěvky naleznete zde.


Poslední změna: 8. duben 2024 11:23 
print
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor zahraničních vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám