Univerzita Karlova bude v roce 2020 hlavním partnerem sportovní ankety Nejúspěšnější sportovec roku

Univerzita Karlova

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

www.cuni.cz


Praha 7. ledna 2020 – Univerzita Karlova navazuje na úspěšnou spolupráci s projektem Nejúspěšnější sportovec roku a rovněž letos bude jeho hlavním partnerem. Cílem této ankety, která má v ČR dlouholetou tradici, je ocenit sportovce všech věkových kategorií, trenéry i sportovní osobnosti z celé České republiky za uplynulý rok 2019. První slavnostní galavečer a vyhlášení nejlepších sportovců regionu se koná dnes od 18 hodin v Benešově.


„Sportování má moji velkou podporu, je důležitou součástí našeho zdravého životního stylu. Univerzita Karlova sport podporuje, je součástí řady studijních programů, pořádáme mnoho nejrůznějších sportovních akcí pro studenty, zaměstnance i veřejnost. Soutěž Nejúspěšnější sportovec roku je další z důležitých aktivit, které k rozvoji sportu v regionech ČR přispívají, a proto je Univerzita Karlova hlavním partnerem projektu,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.


Třicet slavnostních galavečerů, spojených s vyhlášením nejúspěšnějších sportovců regionu, bude probíhat od ledna do března 2020. Zástupci Univerzity Karlovy na každém z nich ocení speciální cenou Univerzity Karlovy nejúspěšnější sportovce uplynulé sezony do 20 let. Na každé z akcí dojde také k představení činnosti a aktivit univerzity, stejně jako možností, jak a co lze na UK studovat.


Více informací o projektu najdete na webu www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.


ZA SPRÁVNOST:

Mgr. Václav Hájek


Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova

tel: +420 224 491 248

mob: 721 285 565

e-mail:


O Univerzitě Karlově

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 4 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4000 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje přes 48 000 studentů, kteří jsou zapsáni do 300 akreditovaných studijních programů s téměř 600 studijními obory. Univerzitu Karlovu ročně absolvuje zhruba 8000 studentů. Řadí se mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Mezi veřejnými vysokými školami vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.
Poslední změna: 7. leden 2020 15:59 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám