Studentská komora Rady vysokých škol udělí již podesáté Cenu Jana Opletala: Zapojte se do soutěže o podobu tohoto ocenění

Studentská komora Rady vysokých škol

Ovocný trh 5, 116 36 Praha 1


4. srpna 2021 - SK RVŠ při příležitosti jubilejního desátého ročníku udílení Ceny Jana Opletala (CJO) vyhlašuje soutěž na podobu tohoto ocenění. Předmětem soutěže je navrhnout 3D objekt pro laureáty Ceny Jana Opletala.


„Soška by měla reprezentovat studentskou obec v ČR a Cenu Jana Opletala jako nejvyšší ocenění, jež student na území ČR může získat,“ upřesňuje předseda SK RVŠ Michal Farník.


Cenu Jana Opletala (CJO) uděluje SK RVŠ jednou za dva roky. „Myšlenkou projektu CJO je udělení ceny od studentů pro studenty,“ vysvětluje Farník. Cena bude i tentokrát udělena osobnosti nebo skupině osobností za výjimečný přínos v rozvoji akademické obce, hájení akademických práv a svobod, posílení studentských práv a svobod, významné přispění v boji proti bezpráví, za rovné zacházení a příležitosti nebo proti jakékoliv diskriminaci v uplynulém období.


Do soutěže budou přijaty práce účastníků, kteří zaslali svou práci organizátorovi na uvedený email: . Soutěžící odevzdá svou soutěžní práci formou dokumentace libovolného formátu, jež obsahuje: Zprávu popisující ideové řešení a technické provedení (max. 400 slov), vizualizaci sošky v její 3D podobě (min. 2 perspektivy), technický výkres obsahující parametry sošky (min. 1 výkres), čtyři pohledové skici a přibližnou kalkulaci výrobních nákladů.


Soutěžící mohou posílat své návrhy na podobu CJO do 3. října 2021. Vyhlášení výsledků proběhne 11. října 2021. O pořadí soutěžících rozhodne odborná porota složená z řad studentů zastupujících SK RVŠ, veřejných osobností a výrobce. V porotě zasedne i sochař a vysokoškolský pedagog Kurt Gebauer. Vítězný návrh získá finanční ohodnocení v celkové výši 10 000 Kč, přičemž vítěz bude zároveň přizván na předávání CJO, které proběhne dne 17. listopadu na Mezinárodní den studentstva.Poslední změna: 28. září 2021 20:46 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám