Lékařská fakulta Univerzity Karlovy nabízí na prodej vybrané nemovitosti v Plzni


Praha 1. 11. 2022 Nové Univerzitní medicínské centrum na Lochotíně, jehož výstavba byla zahájena již v roce 2012, plně nahradí dosavadní, pro výuku již nevyhovující prostory Lékařské fakulty v Plzni, rozptýlené v různých částech města. Univerzita Karlova se proto rozhodla nabídnout k prodeji vybrané nemovitosti v Plzni, a to na základě výsledku výběrového řízení. Výzvy k výběrovým řízením na prodej daných nemovitostí budou zveřejněny dne 1. 11. 2022 na úředních deskách v sekcích výběrová řízení na prodej nemovitostí ve veřejných částech webových stránek Lékařské fakulty v Plzni a Univerzity Karlovy.


K prodeji jsou určeny tři budovy, a to konkrétně budova děkanátu Lékařské fakulty v Plzni v Husově ulici, Pavlovův ústav v Lidické ulici a Procháskův ústav nacházející se naproti němu v ulici Karlovarské. Historické budovy Procháskova a Pavlovova ústavu leží v památkové zóně Plzeň-Lochotín a díky své jedinečné architektuře jsou samy též nemovitou kulturní památkou.


Jednotlivé nemovitosti Univerzity Karlovy se prodávají odděleně formou elektronických aukcí, které se budou konat paralelně 29. listopadu 2022. Novým vlastníkem budov se stane účastník, který za danou nemovitost nabídne v průběhu konkrétní elektronické aukce nejvyšší nabídkovou cenu.


Pro zájemce je v současnosti připraven dataroom obsahující jak dostupnou dokumentaci k jednotlivým areálům, tak i kompletní transakční dokumentaci. Univerzita Karlova je zároveň připravena zájemcům poskytnout osobní prohlídku nemovitostí nejpozději do 18. listopadu 2022.


Poradenský tým je složen z manažerů Infrastrukturního poradenství České spořitelny, a.s. Elektronická aukce bude zajištěna ve spolupráci s realitní kanceláří I.E.T. Reality.


Případní zájemci se mohou obracet na projektovou manažerku a hlavní kontaktní osobu paní Mariannu Gregorovičovou z útvaru Infrastrukturního poradenství České spořitelny (mgregorovicova@csas.cz, tel.: 705 675 263). Těšíme se na Váš zájem a společnou diskusi.ZA SPRÁVNOST:

Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova

tel: +420 721 285 565

e-mail: pr@cuni.cz


Tisková ke stažení zde.
Poslední změna: 1. listopad 2022 15:03 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám