INFORMAČNÍ DEN UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE

INFORMAČNÍ DEN UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE
Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

http://www.cuni.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA

INFORMAČNÍ DEN UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE


20. listopad 2004 – prostory Celetná 16 a 20, Praha 1V sobotu 20. 11. pořádá Univerzita Karlova v Praze již podruhé „Informační den, určený všem zájemcům o studium“. Sobotní termín byl zvolen záměrně, aby se Informačního dne mohli zúčastnit také mimopražští zájemci. Minulý rok byla tato akce poprvé otevřena široké veřejnosti – až doposud byly Informační dny UK organizovány výhradně pro výchovné poradce středních škol.


Univerzita Karlova zde představí kompletní informace ke všem typům studia (bakalářské, magisterské, doktorské) a k dalším možnostem, které nabízí (studium v zahraničí, celoživotní vzdělávání, studium osob se speciálními potřebami včetně informací pro těžce zdravotně postižené /TZP/ ad.).


V prostorách UK v Celetné 16 a 20 budou umístěny informační stánky jednotlivých fakult, jejichž prezentace proběhne také v tzv. Modré posluchárně v 1. patře budovy. K dispozici budou informační materiály a návštěvníci mohou také využít možnosti konzultace s odborníky přímo v Informačně-poradenském centru UK v Celetné 13. Zájemci si zde mohou prohlédnout multimediální centrum španělštiny Cervantes, otevřeno bude i knihkupectví univerzitního nakladatelství Karolinum v Celetné 18.


V minulém roce návštěvníky Informačního dne nejvíce zajímalo, které obory se otevírají v příštím akademickém roce, jaké jsou podmínky přijímacího řízení, jak je možné se připravit k přijímacím zkouškám (přípravné kurzy), podmínky studia v zahraničí či možnosti vzdělávání seniorů ad. Celková návštěvnost byla více jak přes 3500 zájemců o studium.
Mgr. Václav Hájek Mgr. Klára Hamanová

Tiskový mluvčí UK Odbor vnějších vztahů RUK


Kontakt a info pro média:


V případě jakýchkoli informací či žádostí o zkontaktování, resp. hostů pro vysílání nebo rozhovor nás kontaktujte na níže uvedených číslech.

Se srdečným poděkováním za váš zájem o tuto mimořádnou akci


Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.cz
Poslední změna: 21. leden 2018 23:32 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám