Studenti vysokých škol se utkají v Běhu o pohár rektora Univerzity Karlovy

Studenti vysokých škol se utkají v Běhu o pohár rektora Univerzity KarlovyUniverzita Karlova v Praze


Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36


www.cuni.cz


Tisková zpráva

3. května 2011
* * *


Univerzita Karlova se v tomto roce stala hlavním patronem běžeckého závodu s názvem Univerzitní maraton. Závod, který získal podtitul BĚH O POHÁR REKTORA UNIVERZITY KARLOVY, se uskuteční v rámci velkého maratonského víkendu v neděli 8. května 2011.

Univerzita Karlova jako hlavní patron Univerzitního maratonu vyzvala k účasti všechny české i zahraniční vysoké školy. O prvenství v tomto jedinečném štafetovém závodě se tak utkají studenti nejen z jednotlivých fakult Univerzity Karlovy, ale např. i týmy z Univerzity Palackého Olomouc, z Technické univerzity v Liberci nebo Masarykovy univerzity v Brně. Do Běhu o pohár rektora UK se k dnešnímu dni zaregistrovalo 164 studentů (tedy 41 týmů) a vzhledem k zájmu o tento běžecký závod byla možnost registrace pro studentské týmy prodloužena do dnešní úterní půlnoci.

Univerzitu Karlovu bude na Univerzitním maratonu reprezentovat hned několik štafet. Například tým studentů Právnické fakulty se tohoto závodu účastní již po druhé a jeho ambice jsou jednoznačné: „Při takovýchto bězích je nejdůležitější vůle vydržet. Jako studenti Právnické fakulty máme vůli „nevzdat jen tak něco“ z předchozích zkoušek pečlivě natrénovanou. Minulý rok nás od vítězné pozice dělilo 15 minut a řekněme si to na rovinu, letos chceme na bednu.“

Jestli se jejich sebevědomé cíle naplní, už prověří samotný závod. Na vítěze čekají nejen věcné ceny, prestižní titul a uznání studentů z ostatních vysokých škol, pohár vítěznému týmu osobně předá rektor Univerzity Karlovy, prof. Václav Hampl. Ten k Univerzitnímu maratonu dodává: „Sport a jeho podpora má na univerzitě velkou tradici, absolventi i studenti UK zaznamenávají v oblasti sportu významné úspěchy. Univerzitní maraton je jedním ze sportovních svátků, který pojí studenty z různých oborů, napříč celou univerzitou. Takový druh akce na UK již řadu let reprezentuje tradiční Rektorský sportovní den, který se letos uskuteční 18.května. Zdá se tedy, že květen je na UK měsícem sportu. Před zkouškovým obdobím je toho myslím zapotřebí.“

Univerzitní maraton je určen všem studentům českých i zahraničních vysokých škol ve věku od 18 do 26 let. Studenti se přihlašují ve formě štafety, která musí být složena ze 4 běžců. Díky týmové strategii tak každý člen štafety zdolává trať dlouhou asi 10 km.

Další informace k Univerzitnímu maratonu:


Za správnost:

Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248


e-mail:Univerzita Karlova

Univerzita Karlova byla založená v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou a vývojovou nebo další tvůrčí činnost nebo pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita má přes 7 800 zaměstnanců, z toho více než 4 000 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje téměř 53 000 studentů (což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR), kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech se 625 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje přes 20 000 studentů, v magisterských téměř 25 000 studentů a v doktorských téměř 8 000 studentů. Více než 7 000 studentů jsou cizinci. Nejrůznější kursy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 16 000 účastníků. Zásadní důraz klade univerzita na mezinárodní spolupráci s prestižními vzdělávacími a vědeckými institucemi. UK uzavřela celkem 450 bilaterálních smluv a 186 mezinárodních partnerských smluv se zahraničními univerzitami.

Poslední změna: 21. leden 2018 23:32 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám