Univerzita Karlova představuje univerzitní web v nové struktuře i grafice


Praha, 26. března 2013Oficiální univerzitní web Univerzity Karlovy v Praze funguje v nové obsahové i grafické podobě. Návštěvníkům stránek poskytuje větší přehlednost a vyšší úroveň uživatelského komfortu. Naleznete jej na adrese www.cuni.cz.


Nová podoba webu UK navazuje typografií a barevným laděním na tradiční vizuální styl Univerzity Karlovy. Minimalistická grafika dává vyniknout obsahu jednotlivých stránek a přizpůsobí se i tabletům a chytrým telefonům. Univerzita Karlova tak dává možnost návštěvníkům webu využít moderní technologie.


Po spuštění nové verze online magazínu iForum, jde o další významný krok, jímž Univerzita Karlova modernizuje svou internetovou tvář. Prioritou při realizaci nových stránek – jak online magazínu iForum, tak i univerzitního webu – bylo skloubení dlouholeté tradice a historie univerzity a uživatelsky příjemných a informačně velmi bohatých stránek, které jsou nově uspořádány do přehlednější a intuitivní struktury.


„Jsem rád, že se nám po několika měsících usilovné práce podařilo naplnit jeden z našich úkolů a spustit internetové stránky Univerzity Karlovy v novém kabátě. Pevně věřím, že návštěvníci stránek změnu ocení a budou se na ně rádi vracet,“ říká rektor Univerzity Karlovy v Praze profesor Václav Hampl.


Autorem grafického návrhu webových stránek je internetová agentura NETservis s. r. o., která dříve pro Univerzitu Karlovu vytvořila např. grafickou podobu časopisu iForum (http://iforum.cuni.cz/).


Za správnost:

Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK


Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.czUniverzita Karlova


Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou, další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S bezmála půlmilionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 7900 zaměstnanců, z toho téměř 4500 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 53 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s 642 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje přes 20 000 studentů, v magisterských téměř 25 000 studentů a v doktorských 8000 studentů. Více než 7000 studentů jsou cizinci. Univerzitu ročně absolvuje bezmála 9000 studentů, kteří tradičně patří ke skupině obyvatel ČR s nejnižší nezaměstnaností. Nejrůznější kurzy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 16 000 účastníků. Důraz klade univerzita i na mezinárodní spolupráci s prestižními vzdělávacími a vědeckými institucemi. UK uzavřela celkem 450 bilaterálních smluv a 192 mezinárodních partnerských smluv se zahraničními univerzitami.
Poslední změna: 21. leden 2018 23:30 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám