Ministr financí SRN Wolfgang Schäuble získal zlatou pamětní medaili Univerzity Karlovy. V Karolinu hovořil o budoucnosti evropské integrace

Tisková zpráva

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

www.cuni.czPraha 3. října 2014 – Ministr financí Spolkové republiky Německo Dr. Wolfgang Schäuble obdržel zlatou medaili Univerzity Karlovy v Praze. Oceněn byl za přispění k evropské koordinaci fiskálních politik a za zásluhy o evropskou integraci a rozvoj spolupráce a porozumění mezi národy. Medaili převzal od rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy v rámci svého vystoupení ve Velké aule Karolina.V něm Wolfgang Schäuble hovořil o budoucnosti evropské integrace. Zmínil potřebu silné a sjednocené Evropy či důležitost fiskálního paktu či energetické unie. „Potěšilo by mě, kdyby se Česká republika rozhodla v budoucnosti vstoupit do eurozóny“, uvedl mimo jiné.  


Wolfgang Schäuble je služebně nejstarší poslanec Německého spolkového sněmu. První poslanecký mandát získal již v roce 1972. Od 80. let minulého století pak opakovaně působí na pozicích ministra spolkové vlády. V roce 1991 Schäuble převzal od Helmutha Kohla předsednictví CDU a po deset let řídil osudy této klíčově významné německé politické strany. Za ministerský stůl se Schäuble vrátil roku 2005 v době první vlády velké koalice křesťanských demokratů se sociální demokracií, do jejíhož čela se postavila Angela Merkelová. Jeho hlavním politickým cílem je posílení evropské koordinace fiskálních politik a soustavné prohlubování evropské integrace.Za správnost:


Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů


Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.czUniverzita Karlova v Praze


Univerzita Karlova byla založená v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou, další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 7 800 zaměstnanců, z toho téměř 4 300 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 52 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s 661 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje téměř 20 000 studentů, v magisterských téměř 25 000 studentů a v doktorských 8 000 studentů. Téměř 7 500 studentů jsou cizinci. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9 000 studentů, kteří tradičně patří ke skupině obyvatel ČR s nejnižší nezaměstnaností. Nejrůznější kursy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 16 000 účastníků. Důraz klade univerzita i na mezinárodní spolupráci s prestižními vzdělávacími a vědeckými institucemi. UK uzavřela více než čtyři stovky bilaterálních smluv a 187 mezinárodních partnerských smluv se zahraničními univerzitami.


Poslední změna: 21. leden 2018 23:34 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám