Rektor Univerzity Karlovy přijal zlaté medailisty UK z Českých akademických her

Tisková zpráva

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

www.cuni.czPraha 15. října 2014 – Rektor Univerzity Karlovy profesor Tomáš Zima přijal devět sportovců UK, kteří slavili výrazný úspěch na 13. ročníku Českých akademických her. Ty se uskutečnily ve dnech 22. až 27. června 2014 v Liberci.


Setkání rektora  Univerzity Karlovy se sportovci, kteří reprezentovali svoji Alma mater na Českých akademických hrách, patří již mezi univerzitní tradice. Tentokrát rektor univerzity přijal sportovce, kteří se za UK umístili na prvních místech a získali pro UK zlaté medaile - Radku Hanzlovou z Fakulty sociálních věd, která zvítězila v běhu na 1500 m, z Fakulty tělesné výchovy a sportu Marcelu Moláčkovou, která byla úspěšná ve skoku o tyči, Jakuba Holého, který zvítězil v judu ve váhové kategorii do 73 kg a Jindřicha Turka, který ve stejné disciplíně zvítězil v kategorii do 90 kg. Zlatí byli i plavci z Fakulty tělesné výchovy a sportu Jan Kutil v kategorii muži volný způsob 100 m. Marek Obešlo z 2. LF zvítězil ve stolním tenisu, Natalie Ondráčková z Filozofické fakulty se stala vítězkou v šermu žen, stejně jako Karolína Čechová v tenisové ženské dvouhře.


Nejúspěšnější ze všech sportovců byla Simona Baumrtová, studentka 1. ročníku Fakulty tělesné výchovy a sportu, která na Akademických hrách získala hned šest zlatých medailí v plaveckých disciplínách – na 50 m motýlek a znak, na trati 200 m zvítězila v polohovém závodě a na 50 a 100 m v závodě s ploutvemi.


Rektor Univerzity Karlovy prof. Zima poděkoval všem sportovcům za vzornou reprezentaci Univerzity Karlovy a za úžasný úspěch, který nemá v posledních letech obdoby. Diskutoval s nimi o jejich dalších sportovních plánech. Popřál jim mnoho zdaru při jejich účasti na univerziádě, na dalších evropských a světových sportovních soutěžích a především jim popřál mnoho úspěchů v jejich dalším studiu.


Více se dočtete v časopisu Univerzity Karlovy iForum.Za správnost:


Mgr. Václav Hájek


Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.cz


Univerzita Karlova v Praze


Univerzita Karlova byla založená v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou, další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 7 800 zaměstnanců, z toho téměř 4 300 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 52 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s 661 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje téměř 20 000 studentů, v magisterských téměř 25 000 studentů a v doktorských 8 000 studentů. Téměř 7 500 studentů jsou cizinci. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9 000 studentů, kteří tradičně patří ke skupině obyvatel ČR s nejnižší nezaměstnaností. Nejrůznější kursy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 16 000 účastníků. Důraz klade univerzita i na mezinárodní spolupráci s prestižními vzdělávacími a vědeckými institucemi. UK uzavřela více než čtyři stovky bilaterálních smluv a 187 mezinárodních partnerských smluv se zahraničními univerzitami.Poslední změna: 21. leden 2018 23:34 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám