Koleje UK vylepšují nabídku ubytování

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

www.cuni.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA


Praha 24. srpna 2015 – Koleje Univerzity Karlovy si pro nadcházející akademický rok 2015/2016 připravily několik novinek, které výrazným způsobem přispějí ke zkvalitnění nabídky ubytování. Zájemci se budou moci od září nově ubytovat v nadstandardních jednolůžkových pokojích či pokojích pro rodiče s dětmi. Novinkou je také zřízení prostor pro potřeby dětské skupiny a dětského hřiště na koleji Hvězda.


Jednolůžkové pokoje byly vybudovány na koleji Hvězda. Jedná se o nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením. Součástí je plně vybavená kuchyně s vařičem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a lednicí. Pokoje, které se nachází v klidné části koleje, jsou dále vybavené LED televizí a širokopásmovým internetem. V současné době bylo vybudováno 15 pokojů, kapacita se však bude i nadále rozšiřovat.


Koleje UK se snaží zvýšit ubytovací standard také mladým rodičům s dětmi. Na koleji Hvězda proto byly rovněž zbudovány nové ubytovací kapacity, tzv. manželské pokoje. Jejich součástí je vestavěná kuchyň s keramickou deskou, lednicí a myčkou nádobí, šatník, samostatné WC a koupelna se sprchovým koutem. Obývací prostory si ubytovaní budou moci dovybavit a přizpůsobit podle svých požadavků a představ. V nabídce je v současné době více než 40 těchto pokojů. V bezprostředním sousedství koleje v průběhu léta vzniklo nové dětské hřiště.


Novinkou je též zbudování nových prostor pro potřeby tzv. dětské skupiny. Ty budou od podzimních měsíců roku 2015 sloužit především rodičům malých dětí ubytovaných na koleji Hvězda. Kapacita skupiny je 23 dětí ve věku od 3 do 6 let.


V neposlední řadě přichází Koleje UK s novou cenovou politikou. Nový ubytovací ceník je oproti minulosti výrazně zjednodušen. „Ceny ubytování jsou rozděleny do dvou kategorií, a to na ceny pro školní a akademický rok. Věříme, že se tak výrazně zjednoduší výpočet cen za ubytování a zároveň se k nám budou více vracet studenti ke krátkodobému ubytování“, uvedl ředitel Kolejí a menz UK Ing. Jiří Macoun.


Ubytování v prostorách Kolejí UK je možné rezervovat kdykoliv v průběhu roku prostřednictvím aplikace na webových stránkách Kolejí a menz UK www.kam.cuni.cz.Za správnost:


Mgr. Václav Hájek


Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova v Praze

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.czUniverzita Karlova v Praze


Univerzita Karlova byla založená v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 3 vysokoškolské ústavy, 6 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou, další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 7 800 zaměstnanců, z toho téměř 4 300 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 52 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s 661 studijními obory. V bakalářských studijních programech studuje téměř 20 000 studentů, v magisterských téměř 25 000 studentů a v doktorských 8 000 studentů. Téměř 7 500 studentů jsou cizinci. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9 000 studentů, kteří tradičně patří ke skupině obyvatel ČR s nejnižší nezaměstnaností. Nejrůznější kursy celoživotního vzdělávání ročně absolvuje přes 16 000 účastníků. Důraz klade univerzita i na mezinárodní spolupráci s prestižními vzdělávacími a vědeckými institucemi. UK uzavřela více než čtyři stovky bilaterálních smluv a 187 mezinárodních partnerských smluv se zahraničními univerzitami.


Reportáž České televize k tomuto tématu je k přehrání zde (stopáž 170:20).


Poslední změna: 21. leden 2018 23:34 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám