Najděte si vysněnou práci již na vysoké škole. Univerzita Karlova pořádá veletrh pracovních příležitostí

Univerzita Karlova

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

www.cuni.czPraha, 20. listopadu 2017 – Univerzita Karlova pořádá 28. listopadu 2017 pro všechny zájemce o zaměstnání veletrh pracovních příležitostí Absolvent. Na něm se představí řada předních zaměstnavatelů s nabídkou pracovních pozic i krátkodobých brigád a stáží pro studenty a absolventy univerzity. Veletrh doplní přednášky zaměřené na rozvoj kariéry a podnikání. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.


Veletrh Absolvent se zaměřuje primárně na společenskovědní obory. „Na veletrhu budou moci návštěvníci hovořit se zástupci více než čtyřiceti firem a organizací a získat informace o tom, jaká je aktuální situace na trhu práce.  Novinkou letošního roku je nabídka brigád a stáží, takže na veletrh srdečně zveme i studenty nižších ročníků,“ uvedla za pořadatele Ludmila Součková z Univerzity Karlovy.


Veletrhu se účastní firmy a organizace ze státního, soukromého i neziskového sektoru. Návštěvníci se rovněž mohou nově těšit na nabídku stáží a brigád. Kromě stánků vystavovatelů budou v průběhu celého dne probíhat přednášky zástupců jednotlivých firem v Modré a Zelené posluchárně.


Pro účastníky jsou dále připraveny přednášky a semináře, které nabídnou témata v oblasti rozvoje kariéry a kariérového poradenství. Hlavním lákadlem bude bezesporu motivační přednáška viceprezidenta Svazu průmyslu a obchodu Radka Špicara. Přítomní odborníci na personalistiku zájemcům rovněž ukáží, jak napsat poutavé CV či jak zaujmout při pracovním pohovoru.


Veletrh se koná v úterý 28. listopadu 2017 od 9 do 16 hodin v historických prostorech Karolina, Ovocný trh 3-5, Praha 1. Vstup je zdarma.


Veškeré informace o veletrhu včetně přehledu vystavovatelů jsou k dispozici na webových stránkách a facebookovém profilu.


ZA SPRÁVNOST:


Mgr. Václav Hájek


Tiskový mluvčí UK

Odbor vnějších vztahů

Univerzita Karlova

tel: +420 224 491 248

e-mail: pr@cuni.czUniverzita Karlova


Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 50 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 700 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Podle průzkumu Reflex 2013–2014 Pedagogické fakulty UK vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti mezi veřejnými vysokými školami. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.
Poslední změna: 21. leden 2018 23:35 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám