Sport na UK

Sport k univerzitnímu životu neodmyslitelně patří. Sport a jeho podpora má na Univerzitě Karlově velkou tradici, absolventi i studenti Univerzity Karlovy zaznamenávají v oblasti sportu významné úspěchy. Ve sportu však nejde jen o úspěchy. Vždyť ono známé „mens sana in corpore sano“ čili „ve zdravém těle zdravý duch“ hovoří za vše. Je proto na místě, že život studenta, ale i zaměstnance UK, obsahuje bohatou nabídku možností sportování.

Rektorský sportovní den

Tradiční Rektorský sportovní den je příležitostí k setkání studentů, vyučujících pražských fakult a veřejnosti nejen na sportovním poli. Celková nabídka sportů pokrývá široké spektrum sportovních disciplín. Rektorský sportovní den není jenom o vítězství v individuálních a kolektivních sportech, ale i o možnosti zacvičit si a nebo zasportovat pouze pro dobrý pocit. Seznam sportovišť a podrobný přehled sportů a celý program aktuálního Rektorského sportovního dne naleznete na stránkách akce.

rektorskyden.cuni.cz

Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy

Chcete zažít něco neopakovatelného? Postavte se na start prestižního mezinárodního závodu Maraton Praha a změřte síly se světovými maratonskými běžci. Dejte dohromady tým 4 lidí a poběžte s námi onu jedinečnou vzdálenost 42 kilometrů ve formě štafety. Využijte týmové strategie a v cíli si vychutnejte neopakovatelný pocit radosti a úspěchu. Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy se uskutečnil poprvé 8. května 2011.

www.praguemarathon.com

Univerzita Karlova připravuje pravidelná sportovní odpoledne pro zdravotně postižené

Centrum sportovních aktivit zdravotně postižených studentů Univerzity Karlovy v Praze připravuje v rámci letního semestru pravidelná čtvrteční sportovní odpoledne v pražské loděnici Regata. Zájemci se mohou zúčastnit Jarního turnaje ve stolním tenisu nebo být součástí Otevírání Vltavy a projet se po řece třeba na katamaránu, raftu či kajaku. V prostorách loděnice (Podolské nábřeží 4, Praha 4) je pro zájemce také připravená posilovna a stůl na stolní tenis. Tělocvična i sociální zařízení mají bezbariérový přístup.

www.cuni.cz/UK-1657.html

Running With Those That Can’t

Charitativní organizaci Running with those that can't o.s. (RWTTC) založili studenti 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zakládající studenti věří, že filantropie a ochota pomoci druhým je základem pro to, stát se lepšími studenty, lidmi a doktory. Chtějí zbořit sociální tabu, které je vytvořeno nad postiženými lidmi v České republice a pomoci jim tak prožít delší, šťastnější a kvalitnější život.

S RWTTC tradičně spolupracuje 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Společně se zasazují o větší začlenění handicapovaných dětí do společnosti a zvýšení povědomí o nich samotných a jejich speciálních potřebách. Tradičně se účastní Běhu pro charitu v rámci Pražského maratonu.

www.runningwiththosethatcant.com

Motolská míle

Příjemnou tradicí se stává běh motolským areálem, do něhož se mohou zapojit všichni účastníci Vědecké konference 2. LF UK, ale i další zájemci o lehce recesistický sport. Motolskou míli organizuje Ústav tělesné výchovy při 2. LF UK.

http://www.lf2.cuni.cz/info2lf/ustavy/utv/

Univerzitní osmy: veslařský souboj pražských vysokých škol

Víc než vítězství, víc než snaha o nejlepší čas. Metropole a řeka Vltava již podvakráte ožili soubojem Univerzitních osem, v němž měří současní i bývalí studenti čtveřice pražských vysokých škol. Posádka Univerzity Karlovy soupeří se zástupci Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Premiérové klání pražských vysokých škol na Vltavě, které se uskutečnilo 3. června 2011.

www.primatorky.cz/u8

České akademické hry

České akademické hry jsou exkluzivní pravidelnou multisportovní studentskou soutěží, která jsou pořadatelé schopni po stránce technické, organizační a ubytovací uspořádat. ČAH se mohou zúčastnit studenti všech vysokých škol ČR.

www.ceskeakademickehry.cz

Hokejová bitva

Hokejová bitva je jedinečný projekt studentských organizací čtyř velkých pražských univerzit. Univerzita Karlova zvítězila hned v prvním ročníku, kdy se utkaly pražské univerzitní hokejové výběry ČVUT, VŠE, UK a ČZU. Hokejová bitva má podzimní semifinálovou část a jarní finálovou část. Všechny zúčastněné týmy jsou složeny výhradně ze studentů daných univerzit. V každém týmu však může být pouze jeden hráč, který je studentem jiné školy.

www.hokejovabitva.cz


Poslední změna: 22. leden 2018 00:04 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor pro studium a záležitosti studentů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám