IAU

International Association of Universities byla založena roku 1950 a sídlí v Paříži. Základním smyslem byla kooperace vysokoškolských institucí a jejich společné zastoupení ve světě. IAU začalo vydáváním oficiálního bulletinu a později se přidaly i pravidelné semináře. I během dnešní doby funguje asociace jako jeden z hlavních nástrojů určování strategie internacionalizace ve vysokoškolském prostoru a udává směr vývoje.


V současnosti mezi hlavní priority patří vedení univerzit, udržitelný rozvoj, internacionalizace a digitální transformace. Aktuálně je jejímčlenem více než 600 prestižních institucí na světě.Konference

Na každoroční výroční konferenci se zástupci členských institucí potkávají za účelem networkingu a výměny dobré praxe v nejdůležitějších tématech pro vysoké školství. 


Jednou ročně jsou také pořádány konference, jejichž smyslem je diskutování možností strategického rozvoje vysokých škol do budoucnosti spolu se zhodnocením uplynulého období.


Poradenství

Členové si mohou zažádat o speciální návštěvy a poradenství v tématech třetí role univerzity, internacionalizace a inovativní technologie či digitalizace.


Kontakt

Mgr. Vratislav Kozák

Odbor zahraničních vztahů

Rektorát Univerzity Karlovy

Tel.: 224 491 301


Poslední změna: 4. srpen 2023 11:00 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor zahraničních vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám