EUROPAEUM

EUROPAEUM je síť 18 předních evropských univerzit, která spojuje studenty napříč vědními obory. Cílem organizace je vytvoření skupiny mladých lidí, kteří budou mít profesní i osobní schopnosti k vedení lidí, spolupráci a vůli k pozitivnímu ovlivňování Evropy a jejích hodnot. Studenti různých oborů jednotlivých členských univerzit navzájem diskutují a řeší záležitosti týkající se Evropy, přičemž mají možnost spolupráce s tělesy Evropské unie i mezinárodních neziskových organizací.Scholars Programme 

Organizace nabízí vysoce prestižní doktorský program, do kterého může UK jednou ročně nominovat svého studenta. Jedná se o dvouletý blokový program, který mohou studenti UK absolvovat zároveň vedle řádného doktorského studia. Je určen pro studenty prvního či druhého ročníku doktorského studia se zaměřením na humanitní a společenskovědní obory. Všech osmnáct členských univerzit organizace do programu přispělo vlastní expertízou, díky které je program jedním z nejvíce komplexních a mezinárodních studijních programů, jaké lze v evropském prostoru vůbec nalézt.  


Policy Seminars

Jedná se o každoroční setkání studentů UK s “policy-makery” z řad Evropské komise v Bruselu. Na daných setkáních mají studenti možnost diskutovat o budoucnosti Evropské unie, a to hned na několika rovinách spolupráce a rozvoje.


Kontakt

Mgr. Vratislav Kozák

Odbor zahraničních vztahů

Rektorát Univerzity Karlovy

Tel.: 224 491 301


Poslední změna: 4. srpen 2023 10:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor zahraničních vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám