Pracuji na UK / Академік в КУ


Využívat infolinku můžete především s obecnými dotazy, pomůžeme vám najít kontakt nebo vás správně nasměrovat při řešení různých situací (např. podmínky přijímacího řízení, ubytování, jazykové kurzy). Komunikovat lze v češtině nebo v angličtině. S konkrétními dotazy se obracejte přímo na koordinátora na vaší fakultě. Kontakty naleznete zde.


Psychologická podpora

  • Odborné individuální konzultace poskytuje Centrum Carolina, objednat se můžete přes aplikaci. Pokud jste nenašli v aplikaci volný termín, napište na poradny@cuni.cz, pokusíme se zprostředkovat konzultaci co nejdříve.


    Odkaz na krizové služby mimo univerzitu naleznete zde.


CU Staff Welcome Centre

  • Staff Welcome Centre průběžně aktualizuje podmínky pro vstup zaměstnanců UK do ČR, monitoruje a zveřejňuje možnosti podpory pro ukrajinské akademiky a vědce.


  • Jste ukrajinský občan zaměstnaný na UK a potřebujete si prodloužit pobyt? Případně jste držitelem povolení k pobytu, jehož platnost již prodloužit nelze? Napiště nám e-mail na - s procesem vyřízení žádosti o pobyt vám rádi pomůžeme.


  • Víte, že vaši rodinní příslušníci mohou přicestovat do České republiky na základě bezvízového styku pouze na základě platného pasu? České ambasády v Kyjevě a ve Lvově byly uzavřeny a příjem vízových žádostí byl pozastaven. Platí, že všichni uprchlíci z Ukrajiny zde mohou pobývat v rámci bezvízového pobytu 90 dnů. Je však důležité si na dobu bezvízového pobytu sjednat cestovní zdravotní pojištění (lze uzavřít online) a po příjezdu do ČR se zaregistrovat na Policii ČR.


  • Po příjezdu do ČR si mohou občané Ukrajiny zažádat o udělení dočasné ochrany. Občané Ukrajiny, kterým bylo přiděleno toto vízum, jsou automaticky zařazeni do systému veřejného zdravotního pojištění. K registraci občanů Ukrajiny přicházejících do ČR z důvodu ruské agrese na Ukrajině byla zřízena Krajská asistenční centra pomoci Ukrajině (KACPU). Jejich seznam a další informace naleznete zde.


  • Tyto a mnohé další užitečné a aktuální informace pro ukrajinské zaměstnance Univerzity Karlovy najdete na webu Staff Welcome Centre.


Poslední změna: 19. červenec 2022 11:23 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor vnějších vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám